وریفای بایننس

پاسپورت ایسلند

به سبب ذخایر آبی خود همواره از انرژی الکتریکی ارزان قمیتی بهره برده و و کوره ها و کارگاه های ذوب آلومینیوم سالها از این نعمت بهره برده اند اما با مشکلات به وجود آمده به دلیل کمبود انرژی برق دولت کشور در اولین گام انرژی فراهم شده برای مراکز و مزارع ماینینگ را قطع کرد در حالیکه صنایع مربوط به آلومینیوم کوچیکترین قطعی برقی نیز مشاهده نکردند.

ایسلند از سال 2008 دچار بحران مالی بزرگی شد به طوریکه حقوق ها 25 کاهش یافتند و بورس این کشور در اوج تورم و بحران مالی خود 96 درصد سقوط کرد. بلافاصله اقداماتی انجام شد تا ایسلند از این بحران نجات داده شود و حوالی سال 2015 بود که خبر خروج اسلند از بحران مالی تیتر اول بسیاری از روزنامه های بزرگ شد. اما در 2016 با انتشار اسناد فرار مالیاتی رهبرات بزگ دنیا که به Panama Papers ملقب شدند نخشت وزیر اسلند جزو اولین کسانی بود که مورد خشم ملت قرار گرفت. از این رو دولت ایسلند به سبب ترس بحران مالی ای که در 2008 تجربه کرد بیت کوین را به رسمیت نمیشناسند هرچند مالکیت آن جرم نیست ولی تبادل آن تقریبا خلاف قوانین اسلند است چرا که باعث خروج ارز از کشور و اثراتمنفی مالی بر اقتصاد کشور خواهد بود. همچنین در سال 2014 برای مقابله با این مسئله خروج ارز از کشور ارزی به نام Auroracoin در ایسلند لانچ شد تا جایگزینی برای بیت کوین باشد اما حتی با ایردراپ 50 درصدی این رمزارز برای شهروندان ایسلندی به سبب انکه قوانین مشخصی برای مبادله ارزهای دیجیتال در کشور وضع نشده بود و تقریبا فعالیتی غیرقانونی محسوب میشد، این رمز ارز نیز با شکست مواجه شد.

در کل دولت کشور قانون مشخصی در رابطه با قانونی بودن یا نبودن رمزارزها وضع نکرده و بسیاری از مردم مالک این رمزارزها هستند ولی ایسلند رویکرد دوستانه و پذیرنده ای نسبت به رمزارزها نداشته است.

ایسلند به سبب انکه  هنوز قواین مضخصی در ممنوعیت یا قانونی بودن کریپتوکارنسی ها مشخص نکرده میتواند بستر مناسبی برای پیشرفت خود در این عرصه بیابد. از آن جهت که ایسلند دارای شرایط مالی ثابت و مشخصی نیست پتانسیل آن را دارد تا با حمایت از رمزارزها هم شرایط خود را به ثبات رساند هم به عنوان اولین کشور که به طور رسمی از رمزارزها حمایت میکند گام مهمی در عرضه پیشرفت و گسترش این ارزها و بستر بلاکچین بردارد.

 

  • مالیات: ندارد
  • ارز دیجیتال ملی: ندارد
  • موقعیت جغرافیایی: اروپا
  • قانون گذاری: نامشخص
  • قوانین ضدپولشویی: دارد
  • نوع مدرک: پاسپورت + گواهینامه + اثبات آدرس
  • سطح وریفای: وریفای + وریفای پلاس

 

28 شهریور 1400

آیدی کارت اوکراین

اوکراین پس از سالها بیت کوین را به رسمیت شناخت پیش از آن بالغ...
وریفای بایننس
10 بهمن 1400

پاسپورت یونان

ماينينگ به دلیل هزینه های بالای الکتریسته با مشکلات مواجه است و اکثر صاحبان...
20 دی 1400

آیدی اسلوونی

اسلوونی در صدد آن است تا مالیات 10 درصدی پیشنهادی خود را برای اشخاص...
10 بهمن 1400

آیدی کارت اندونزی

مالکیت و فعالیت های کریپتویی در اندونزی مسدود شده نیست ولی هرگونه فعالیت که...