گواهینامه ایسلند

به سبب ذخایر آبی خود همواره از انرژی الکتریکی ارزان قمیتی بهره برده و و کوره ها و کارگاه های ذوب آلومینیوم سالها از این نعمت بهره برده اند اما با مشکلات به وجود آمده به دلیل کمبود انرژی برق دولت کشور در اولین گام انرژی فراهم شده برای مراکز و مزارع ماینینگ را قطع کرد در حالیکه صنایع مربوط به آلومینیوم کوچیکترین قطعی برقی نیز مشاهده نکردند.

ایسلند از سال 2008 دچار بحران مالی بزرگی شد به طوریکه حقوق ها 25 کاهش یافتند و بورس این کشور در اوج تورم و بحران مالی خود 96 درصد سقوط کرد. بلافاصله اقداماتی انجام شد تا ایسلند از این بحران نجات داده شود و حوالی سال 2015 بود که خبر خروج اسلند از بحران مالی تیتر اول بسیاری از روزنامه های بزرگ شد. اما در 2016 با انتشار اسناد فرار مالیاتی رهبرات بزگ دنیا که به Panama Papers ملقب شدند نخشت وزیر اسلند جزو اولین کسانی بود که مورد خشم ملت قرار گرفت. از این رو دولت ایسلند به سبب ترس بحران مالی ای که در 2008 تجربه کرد بیت کوین را به رسمیت نمیشناسند هرچند مالکیت آن جرم نیست ولی تبادل آن تقریبا خلاف قوانین اسلند است چرا که باعث خروج ارز از کشور و اثراتمنفی مالی بر اقتصاد کشور خواهد بود. همچنین در سال 2014 برای مقابله با این مسئله خروج ارز از کشور ارزی به نام Auroracoin در ایسلند لانچ شد تا جایگزینی برای بیت کوین باشد اما حتی با ایردراپ 50 درصدی این رمزارز برای شهروندان ایسلندی به سبب انکه قوانین مشخصی برای مبادله ارزهای دیجیتال در کشور وضع نشده بود و تقریبا فعالیتی غیرقانونی محسوب میشد، این رمز ارز نیز با شکست مواجه شد.

در کل دولت کشور قانون مشخصی در رابطه با قانونی بودن یا نبودن رمزارزها وضع نکرده و بسیاری از مردم مالک این رمزارزها هستند ولی ایسلند رویکرد دوستانه و پذیرنده ای نسبت به رمزارزها نداشته است.

ایسلند به سبب انکه  هنوز قواین مضخصی در ممنوعیت یا قانونی بودن کریپتوکارنسی ها مشخص نکرده میتواند بستر مناسبی برای پیشرفت خود در این عرصه بیابد. از آن جهت که ایسلند دارای شرایط مالی ثابت و مشخصی نیست پتانسیل آن را دارد تا با حمایت از رمزارزها هم شرایط خود را به ثبات رساند هم به عنوان اولین کشور که به طور رسمی از رمزارزها حمایت میکند گام مهمی در عرضه پیشرفت و گسترش این ارزها و بستر بلاکچین بردارد.

 

  • مالیات: ندارد
  • ارز دیجیتال ملی: ندارد
  • موقعیت جغرافیایی: اروپا
  • قانون گذاری: نامشخص
  • قوانین ضدپولشویی: دارد
  • نوع مدرک: پاسپورت + گواهینامه + اثبات آدرس
  • سطح وریفای: وریفای + وریفای پلاس

 

3 مرداد 1402

صرافی‌ های ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت

  صرافی هایی که در ادامه معرفی میکنیم از نگاهِ Privacy Tools به حریم...
خطرات برنامه گوگل اتنتیکتور
11 بهمن 1400

مشکل امنیتی جدی گوگل آتنتیکیتور

متاسفانه برنامه گوگل اتنتیکیتور مشکلات امنیتی بسیاری دارد که گوگل آن را رفع نکرده...
احراز هویت اجباری
20 اردیبهشت 1401

احراز هویت سیف پل اجباری شد!

طبق اطلاعیه رسمی تیم توسعه‌دهنده کیف پول ارز دیجیتال سیف پل (SafePal)، آن دسته از کاربرانی که...
صرافی OKEX
9 بهمن 1400

کدام کشورها در صرافی OKEX ممنوع هستند؟

یک صرافی بین‌ المللی مبتنی بر ارز دیجیتال است که بستری امن و حرفه‌ای...