آیدی کارت امارات

قوانین قبلی فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال در امارات را ممنوع میکرد ولی مجازاتی نداشت و ندارد. ولی برای سارقان که اقدام به سرقت و کلاهبرداری از صاحبان سرمایه میکنند  مجازات تعیین شده.

همچنین شرکت های متعدد ماینینگ به دنبال آن هستند تا در امارت دفاتر و مزارع خود را راه اندازی کنند. از آن جهت که امارات در عرصه توریسم و… در رقابت با سنگاپور و سوئیس و… است به دنبال آن است تا به مرکز معاملات کریپتو تبدیل شود لذا  از همین رو اواخر دسامبر 2021 دولت امارات اعلام کرد که مرکز تجاری دبی به زودی به مرکزی برای ارزهای دیجیتال و… تبدیل خواهد شد.

در این رابطه دولت گفته تا زمانی که قوانین صحیح در این زمینه اتخاذ شوند جای خطری وجود ندارد و از اینگونه تکنولوژی ها میتوان استفاده کرد.

مراکز بزرگ تجاری و مالی و اقتصادی دبی جزو مناطق ازاد حساب میگردند و مشمول قوانین متفاوتی نسبت به بخش های سرزمین مرکز امارت هستند.

شروع این فعایت های در مراکز تجاری دبی به سال 2018 برمیگردد.

این قوانین مربوط به مناطق ازاد باعث شد مرکز DMCC (Dubai Multi Commodities Centre) امارات روابطی با Crypto Oasis در رابطه با زمینه سازی ارزهای دیجیتال در امارات برقرار کرده است.

بانک مرکزی امارت وعده داده تا سال 2026 ارز دیجیتال ملی خود را لانچ کرده و طی برنامه 2023-2026 خود به یکی از 10 بانک مرکزی برتر دنیا تبدیل شود. سیاست های جدید وضع شده در امارات باعث شده اند این کشور به نقطه قوتی برای پیشرفت جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شود. همچنین مراکز سازمان های ناظر بر فعالیت های مالی امارت قوانین شدیدی در رابطه سیاست های ضدپولشویی و ضدتروریستی اتخاذ کرده اند و در زمینه تبادل و معاملات ارزهای به خصوص این سازمان ها گواهی های خاصی به شخصیت های مربوطه رائه میدهند (به خصوص کوین های پر ریسک و بزرگ)

اسم سازمان ها

FRSA (Financial Services Regulatory Authority), SCA (Securities And Commodities Authority), And The DFSA (Dubai Financial Services Agency)

ترغیب و تشویق به معامله ارزهای دیجیتال یا تبلیغ آن، اگر مجوز نداشته باشد جریمه 20 هزار تا 500 هزار درهم امارت دارد.

از لحاظ مالیات به سبب منطقه ازاد بودن و هنوز کاملا قانونی نبودن یا دلایل دیگر چون رقابت برای تبدیل به مرکزی جهانی برا کریپتو شدن، هیچگونه مالیاتی به ارزهای دیجیتال تعلق نمیگیرد.

 

  • مالیات: ندارد
  • ارز دیجیتال ملی: ندارد
  • موقعیت جغرافیایی: آسیا
  • قانون گذاری: بی طرف
  • قوانین ضدپولشویی: دارد
  • نوع مدرک: پاسپورت + ایدی کارت + اثبات آدرس
  • سطح وریفای: وریفای + وریفای پلاس

 

 

10 بهمن 1400

آیدی کارت قزاقستان

قزاقستان به سبب نرخ ارزان الکتریسیته در این کشور به یکی از معادن ماینینگ...
وریفای بایننس
9 بهمن 1400

پاسپورت امارات

قوانین قبلی فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال در امارات را ممنوع میکرد ولی...
20 دی 1400

آیدی کارت امارات (کارت اقامت)

قوانین قبلی فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال در امارات را ممنوع میکرد ولی...
10 بهمن 1400

آیدی کارت اندونزی

مالکیت و فعالیت های کریپتویی در اندونزی مسدود شده نیست ولی هرگونه فعالیت که...